16 суден з українським збіжжям чекають на відправку в портах Одещини – Офіс президента

Найближчим часом Україна планує вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.

Зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне Фото: Міністерство інфраструктури України

Про це повідомив заступник глави ОП Кирило Тимошенко.

«Розблокування портів – це щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки в економіку країни. Зараз в портах Одещини залишається ще 16 суден з українським збіжжям, які чекають на відправку. Це ті, які були заблоковані в портах від кінця лютого. Разом з тим ми отримуємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією», – наголосив Тимошенко

За словами заступника глави Офісу президента, найближчим часом планують вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.

Союзники по НАТО рішуче підтримують повну реалізацію угоди про експорт українського зерна, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Вітаю першу відправку українського зерна з Одеси за угодою за посередництва ООН. Я дякую нашому союзнику Туреччині за її ключову роль. Союзники по НАТО рішуче підтримують повну реалізацію угоди, щоб пом’якшити глобальну продовольчу кризу, спричинену війною Росії в Україні», – написав Столтенберг.

Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту: зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану з 26 тис тонн української кукурудзи. Слідкувати за його треком можна на карті від Marinetraffic.

Як заявило ВМС України, «цей вихід судна є першим і тестовим для перевірки коридору, зв’язку та інших процедур. За результатами цього виходу будуть прийматись відповідні рішення».

Як повідомлялось, 22 липня Україна, Туреччина та ООН в Стамбулі підписали угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна.

26 липня у Стамбулі розпочав інтенсивну роботу Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної 22 липня.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine