Німецькі далекобійні РСЗВ MARS II вже прибули в Україну – глава Міноборони Резніков

Німецькі далекобійні РСЗВ MARS II вже прибули в Україну.

РСЗО MARS II

MARS II Фото: Getty Images

Про це заявив Міністр оборони Олексій Резніков.

«В Україну прибув третій брат у родині Long Hand – РСЗВ MARS II з Німеччини. Дякую Німеччині та особисто моїй колезі міністру оборони Крістіні Ламбрехт за ці системи. Наші артилеристи вітають німецьких партнерів», – написав Резніков.

MARS-II – це броньована ракетна система залпового вогню (РСЗВ, англійською Multiple Launch Rocket System або MLRS), що стоїть на озброєнні Бундесверу з 1990 року.

MARS-II працює за спортивним принципом «бий – біжи», тобто – здійснив залп і поїхав собі на нове місце. Ця тактика робить MARS-II і інші західні MLRS фактично невидимою для росіян.

MARS-II – є німецькою модернізацією (фактично є її ліцензійною копією) американської гусеничної MLRS М270. Виробництвом цієї зброї займається німецький концерн KMW (Krauss-Maffei Wegmann).

Чим відрізняється MARS-II від HIMARS. Глобальних відмінностей дві – база шасі та кількість транспортно-пускових контейнерів (ТПК).

MARS-II на гусеничному ходу (розробка на базі американської ББМ м2 Bradley), тобто менш мобільна, але й більш потужна. Це дозволяє даній РСЗВ нести більшу масу.

З цього випливає друга відмінність – у MARS-II їх 2, у HIMARS – лише один. Один контейнер – це 6 ракет, тобто MARS-II може практично одночасно оперувати 12 ракетами (час такого залпу – лише 55 секунд).

MARS-II здатна нести одразу 2 ракети ATACMS, дальність польоту яких – до 300 кілометрів. Наразі ведуться тестування ракети JFS-M на базі MARS-II, що буде здатна вражати цілі на відстані до 500 кілометрів.

Вага ракети становить 107 кг, дальність польоту – до 70 кілометрів.

Менші за класом ракети можуть мати касетну частину (максимальна дальність 32, 45 і 70 кілометрів). Кумулятивний бойовий елемент пробиває броню товщиною до 140 мм.

До Збройних сил України надійшли німецькі самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze2000 з підготовленими українськими екіпажами. Це вже шостий вид артилерії калібру 155 мм, який посилює українську оборону.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine