ЗСУ ліквідували підполковника Центру спеціального призначення ФСБ Горбаня

Збройні сили України підполковника Центру спеціального призначення ФСБ Миколи Горбаня. Цей підрозділ російської спецслужби бере активну участь у війні проти України, у тому числі забезпечує силовий захист при зачистках та затриманнях українських громадян на окупованих територіях.

Некролог Миколи Горбаня у ФСБ Фото: Facebook Anton Pavlushko

Про ліквідацію Горбаня повідомив журналіст Антон Павлушко, який виявив у соцмережах фото некролога, вивішеного на стенді у фойє ЦСН ФСБ.

«Знайшов ось таку дошку пошани російського ФСБшніка, якого знищили десь в Україні 2-го серпня. Він воював в Сирії, має два Орден Мужності. Читаємо панегірик, сфотографований десь у приміщенні ФСБ: «2 августа 2022 года в ходе проведения специальной военной операции погиб наш боевой товарищ подполковник Горбань Николай Александрович, начальник 4 отделения 1 отдела Управления специальных операций Центра специального назначения ФСБ России» – тобто мова йде про підполковника УСО ЦСН ФСБ, щось з розряду підрозділів «Вимпєл» чи «Альфа», або їх керівництво», – написав Павлушко у Facebook.

Про загибель підполковника Горбаня 2 серпня повідомляє і один із російських Telegram-каналів.

«Центр спеціального призначення ФСБ бере активну участь у бойових діях на території України – у тому числі і на окупованих територіях, забезпечуючи силовий захист при зачистках та затриманнях (наприклад, у Херсоні)», – пише Telegram-канал.

За даними спільного розслідування російської служби ВВС та видання «Медиазона», за час війни в Україні також було знищено щонайменше ще двох офіцерів Управління «А» ЦСН ФСБ. У перші дні війни загинув підполковник Управління «А» Олексій Володимирович Крюков. 17 червня загинув старший оперуповноважений 2-го відділу Управління «А» ЦСП ФСБ Росії капітан Ілля Миколайович Цуприк (позивний «Терміт»).

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine