Війська рф застосовують на Донбасі «міни-метелики», які загрожують цивільному населенню – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що війська рф застосовують на Донбасі застарілі протипіхотні міни радянської розробки, які мають невибіркову дію і можуть призвести до значних жертв не тільки серед військових, але і серед цивільного населення.

Протипіхотні міни ПФС-1, які застосували війська рф на війні проти України Фото: Facebook Дмитро Бурлай

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«росія, ймовірно, розгортає протипіхотні міни для захисту та стримування свободи пересування вздовж своїх оборонних ліній на Донбасі. Ці міни потенційно можуть завдати значних втрат як серед військових, так і серед місцевого цивільного населення», – йдеться у повідомленні.

За інформацією британської розвідки, в Донецьку та Краматорську росія, ймовірно, спробувала застосувати розосереджені протипіхотні міни ПФМ-1 та ПФМ-1С.

«Серія ПФМ-1, яку зазвичай називають «міною-метеликом», є дуже суперечливою зброєю невибіркового типу. Міни ПФМ-1 були використані з руйнівним ефектом під час радянсько-афганської війни, де вони покалічили велику кількість дітей, які сприйняли їх за іграшки. Цілком імовірно, що запаси радянських часів, які використовує росія, з часом погіршуються і тепер є вкрай ненадійними та непередбачуваними. Це створює загрозу як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій з розмінування», – йдеться у огляді.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine