Латвія офіційно оголосила росію країною-спонсором тероризму

Сейм Латвії 11 серпня прийняв постанову про цілеспрямовані військові атаки росії на мирне населення України та громадський простір, у якій насильство рф проти мирного населення визнається тероризмом, а росія державою, яка підтримує тероризм.

Будівля Сейму Латвії Фото: Edijs Pālens/LETA

За цей документ проголосували 67 депутатів парламенту країни, 16 не голосували, повідомляє латвійське видання DELFI.

У постанові парламент Латвії визнає насильство росії проти мирного населення, яке здійснюється для досягнення політичних цілей, тероризмом, а Росію державою, що підтримує тероризм, і закликає інші країни-однодумці висловити таку ж думку.

У прийнятому документі Сейм також закликає країни Європейського Союзу негайно призупинити видачу туристичних і в’їзних віз громадянам росії та білорусі.

Також латвійський парламент нагадує, що з 2014 року росія військово, фінансово та політично підтримує насильницький сепаратизм і насильство проти мирного населення в Донецькій і Луганській областях України, а також на окупованому Кримському півострові.

Окрім цього підкреслюється, що росія впродовж багатьох років підтримує та фінансує інші терористичні режими та організації. Так, рф є найбільшим постачальником зброї режиму Асада в Сирії, здійснювала теракти в суверенних країнах, в тому числі організувала отруєння сім’ї Скрипалів на території Великої Британії та збила рейс MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, в результаті якого загинули 298 людей.

У заяві нагадується про постійні напади російських військ на мирних жителів, включаючи навмисну атаку на театр у Маріуполі, ракетні удари по житловому району поблизу Одеси, атаку на торговий центр у Кременчуку та інше. Зокрема латвійський парламент спирається на очевидні докази, які опублікували правозахисні групи та міжнародні моніторингові місії про звірства росії в Україні.

Також латвійський парламент згадав терористичний акт росії щодо військовополонених українців, яких утримували в тюрмі окупованої Оленівки. У заяві наголошується, що цією атакою росія демонструє зневагу до своїх зобов’язань, міжнародного порядку та його інституцій і навмисно поглиблює глобальну продовольчу кризу, яка спричинить голод і страждання в усьому світі.

У заяві також наголошується на аморальному та незаконному характері тактики, яку обрала росія, широко застосовуючи особливо жорстоку, неточну зброю, яка калічить та завдає особливих страждань.

Наприкінці тексту заяви згадуються всі жертви російської агресії в Україні – тисячі мирних жителів і захисників України, висловлюється солідарність з Україною та українським народом.

Під час виступу у Сеймі голова Комісії у закордонних справах Річард Коль заявив, що це політична заява, але якщо країни-члени Європейського Союзу та інші країни визнають росію терористичною державою, будуть більші правові наслідки.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine