На Херсонщині після призначення окупантами гауляйтера Горностаївки місцеві жителі почали масово виїжджати з селища

Новини
Колаборант Юрій Гранкін, призначений окупантами гауляйтером Горностаївки, піднімає прапор рф біля селищної ради Фото з соцмережі

На Херсонщині 5 серпня російські загарбники призначили голову окупаційної «адміністрації» Горностаївської територіальної громади Каховського району. Ним став нікому тут не відомий Гранкін Юрій Миколайович. Після цього окупанти почали тероризувати місцевих підприємців, а місцеві жителі стали масово покидати селище.

Про це Центру журналістських розслідувань стало відомо з власних джерел.

За словами місцевих жителів, хто такий Юрій Гранкін – їм невідомо. «Він точно не з нашої громади», – розповіли вони.

Все, що вдалося дізнатися про нового гауляйтера Горностаївки – те, що він є мешканцем Нової Каховки, 7 квітня 1962 року народження. Він мав виконавчі провадження за борги перед «Приватбанком». У 2014 році був фігурантом цивільної судової справи щодо визнання недійсним заповіту: Гранкін намагався привласнити чужу квартиру в Новій Каховці. Суд тоді став на бік позивача, який наполягав, що поданий Юрієм Гранкіним заповіт складений «під впливом обману, помилки або ж тиску на психічно хвору людину».

Також в одному з реєстрів вказано, що Гранкін Юрій Миколайович був помічником народного депутата шостого скликання від «Партії регіонів» Віктора Януковича-молодшого. Однак невідомо, чи це той самий Гранкін.

Під час свого першого приїзду до Горностаївки 5 серпня новопризначений гауляйтер разом із російськими військовими зламав тризуб на центральній площі селища і повісив російський прапор на будівлі селищної ради. Водночас на місцевий ринок заїхали п’ять автобусів і відібрали у підприємців банківські термінали. Одного з продавців окупанти вивезли в невідомому напрямку з мішком на голові.

Колаборант Юрій Гранкін (зліва) піднімає прапор рф на будівлі селищної ради Горностаївки Фото з соцмережі

«Офіційне» представлення Юрія Гранкіна громаді відбулось 8 серпня в будівлі селищної ради. Для того, щоб заохотити місцевих мешканців, окупанти оголосили, що в цей день вони видаватимуть «гуманітарну допомогу». Однак особливого зацікавлення ані «представлення», ані «гуманітарка» у людей не викликали.

«До останнього ми сподівались, що окупанти обійдуть стороною нашу громаду. Але цього не сталось. Викрадення людей, призначення голови окупаційної адміністрації налякали багатьох. Тому за останні дні дуже багато мешканців Горностаївки покинули громаду і виїхали за межі Херсонської області», – розповіли місцеві.

Як стало відомо раніше, 3 серпня в Горностаївці з власної домівки викрали голову територіальної громади Дмитра Ляхна, а також директора місцевого територіального центру соціального обслуговування Олександра Слісаренка.

Матеріал підготовлений ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter