Крім Донецької, обов’язкову евакуацію можуть поширити й на інші області – Верещук

Обов'язкову евакуацію, яка зараз відбувається з Донецької області, можуть поширити і на інші області, що постраждали від бойових дій.

Фото facebook.com/MReintegration

Про це повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук на брифінгу в національному Медіацентрі Україна, передає Центр журналістських розслідувань.

«Обов’язкова евакуація з Донецької області здійснюється вперше, і вона поки що єдина. Але наші прогнози і наш аналіз вказує на те, що вона триватиме і в інших регіонах. Ми бачимо зараз погіршення ситуації. А з настанням осінньо-зимового опалювального періоду точно погіршиться, а надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене», – сказала Верещук.

За її словами, ймовірно, що об’єкти теплопостачання та енергії, ймовірно, будуть цілями російських ворожих атак.

«Ми розуміємо, що не всі з них вдасться відремонтувати. І розуміємо, що частина міст і сіл, наприклад, Запорізької, Херсонської, Харківської областей може залишитись без засобів для існування, тепла, що найголовніше, і без світла, що також важливо», – вказала Верещук.

Вона зазначила, що влада працює над тим, щоб усі, хто виїжджає з небезпечного регіону, отримали безкоштовно житло та соціальний захист. Вона також звернула увагу на те, що українцям дозволяється евакуюватися з домашніми улюбленцями. «Ми не маємо права бути черствими. Маємо зробити все, щоб родини, які мають домашніх улюбленців, бути створені належні умови», – додала Верещук.

Як повідомлялось, 2 серпня розпочалася обов’язкова евакуація мешканців з Донецької області, перші громадяни прибули на потязі у Кропивницький.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine