Від початку війни Україна повернула тіла 522 загиблих українських захисників – Котенко

Від початку повномасштабної війни Україна повернула тіла 522 загиблих захисників. Серед них є ті, які були в списках зниклих безвісти.

Повернення тіл загиблих українських військових Фото: minre.gov.ua

Про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко в ефірі національного телемарафону.

«522 тіла нам уже вдалося забрати. Ми забираємо їх із різних напрямків, не тільки з Донецького, а й Харківського, Луганського», – сказав Котенко.

Він зазначив, що серед них є бійці, які були в списках зниклих безвісти.

Котенко додав, що до початку повномасштабної війни з росією тіла загиблих воїнів забирали за домовленостями з ватажками так званих «лнр» і «днр», наразі посередником у цьому питанні є МІжнародний Комітет Червоного Хреста. При цьому прямих контактів з росіянами немає. Українська сторона передає інформацію про локації, де були бої з втратами, після чого росіяни йдуть на місце шукати тіла і передають їх у визначеному місці у домовлений час.

За інформацією міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, остання передача тіл загиблих військових відбулася 9 серпня. Тоді Україна повернула 17 загиблих захисників.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine