Словаччина передасть Україні свої винищувачі МіГ-29

Літаки МіГ-29, швидше за все, передадуть Україні. Словаччина має отримати за них гроші від ЄС чи військову техніку від НАТО. За словами міністра оборони Ярослава Наді, їхня вартість обчислюється сотнями мільйонів євро.

Винищувач Міг-29 ВПС Польщі Фото: avia-mir.com

Про це заявляють на телебаченні з посиланням на міністра оборони Словаччини, повідомляє ZN.UA.

Також Словаччина, Польща та Чехія ухвалили рішення про запуск програми з розширення виробництва артилерійських систем, боєприпасів та іншої військової техніки для України – міністр оборони Данії Мортен Бодсков.

З початку воєнного конфлікту в Україні у Словаччині виникли проблеми з ремонтом винищувачів МІГ-29 російського виробництва. Тому наприкінці серпня Міноборони остаточно приземлив ці машини. Міноборони зараз шукає вихід по монетизації винищувачів. Ярослав Наді оцінює вартість 30-річних літаків у 300 мільйонів євро. Він веде переговори щодо викупу зі своїми союзниками, повідомляється в репортажі.

Інтерес Словаччини полягає у тому, щоб ці літаки йшли в Україну. Тому можливим є також сценарій, коли Словаччина надасть Україні літаки, а від іншої країни отримає відповідну вартість, необхідну для оборони.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine