Хто в Україні підлягає мобілізації в першу чергу. Роз’яснення міністра оборони Резнікова

В Україні підлягає мобілізації в першу чергу фахівці, які зможуть швидко опанувати складніші системи озброєння натовського стандарту, які зараз отримують Сили оборони.

мобилизация

Олексій Резніков, міністр оборни України Фото: Харьковска ОВА

Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю «Голосу Америки», він відзначив, що Збройні сили України наразі не потребують збільшення загальної кількості особового складу.

За словами Резнікова, до лав української армії мобілізовано вже досить багато людей, наразі потрібні насамперед певні спеціалісти: оператори БПЛА, айтівці, зв’язківці, артилеристи та ін.

«Завдання стосовно мобілізації визначаються Генеральним штабом. Вони оцінюють кількість сил та засобів, які їм потрібні на той чи інший момент ведення бойових дій, оцінюють втрати. Саме Генштаб чітко знає, на якому напрямку, в якому виді сил чи військ потрібне заміщення, або відвести бригаду на відновлення боєздатності й замість неї ввести резерв. Але наскільки я знаю, сьогодні мобілізаційні потреби задовільняються через пошук конкретних фахівців», – сказав він.

Верховна Рада підтримала внесені президентом Володимиром Зеленським законопроєкти і подовжила терміни дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації на 90 діб – до 21 листопада 2022 року.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine