«Можливість переговорів з рф». Про що домовилися Зеленський та Ердоган у Львові

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з головою Туреччини Реджепом Ердоганом у Львові заявив, що «переговори з рф можливі лише тоді, коли російські війська залишать незаконно окуповану територію України».

Президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган Фото: president.gov.ua

Як заявив Зеленський після переговорів з Ердоганом, а також з генсеком ООН Антоніо Гутеррішем, росія має вивести свої війська з України негайно.

Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що «зберігає віру у те, що війна закінчиться за столом переговорів».

Під час зустрічі Зеленський наголосив на зацікавленості в тому, щоб Туреччина і надалі залишалася надійним партнером України. Лідери обговорили весь комплекс двосторонніх відносин та погодилися, що подальше розширення співробітництва між державами посилить обидві сторони.

Президенти надали позитивну оцінку реалізації зернової експортної ініціативи. Зеленський зазначив провідну роль Туреччини та особисто Ердогана у тому, що ця ініціатива була розпочата та реалізується.

Зеленський і Гутерріш фото: ОП

Лідери обговорили можливість удосконалення ініціативи, посилення безпеки її реалізації, збільшення обсягів експорту.

«Зеленський та Ердоган також розглянули питання масштабного викрадення Росією зерна на тимчасово окупованій території України. Зокрема, було вказано на те, що окупанти привласнили майже 0,5 млн тонн зерна. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля краденим неприпустима», – йдеться в повідомленні.

«Спроби Росії продати крадене мають бути зупинені», – підкреслив Зеленський.

Лідери також обговорили ситуацію навколо Запорізької АЕС та ядерний шантаж із боку РФ, дії якої загрожують катастрофою Україні та усьому світу. Зеленський підкреслив, що російський ядерний шантаж на ЗАЕС є одним із найбільших ризиків, які створила війна Росії проти України.

За словами глави української держави, місією та обов’язком кожної країни має бути жорстка та послідовна реакція на будь-які прояви ядерного шантажу з метою його зупинення.

Крім того, лідери торкнулися питань оборонної взаємодії, обговорили перспективи співпраці у цьому напрямі.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine