США закликали рф припинити фільтрацію й депортацію українців. Під час в’їзду до Криму людей утримують близько 10 годин

Сполучені Штати Америки закликали рф припинити заходи з фільтрації та насильницької депортації українців.

Про це йдеться в заяві Державного департаменту США.

Програма спостереження за конфліктами, яку підтримує Держдеп, опублікувала звіт, який містить докази здійснених Росією операцій фільтрації в Україні та примусових депортацій з України.

У звіті Єльської лабораторії гуманітарних досліджень задокументовано, що лише на Донеччині є 21 об’єкт, пов’язаний із фільтрацією.

«Незаконна передача та депортація осіб, які перебувають під захистом, є серйозним порушенням Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення та є воєнним злочином. Ми знову закликаємо Росію негайно припинити свої фільтраційні операції та примусові депортації та надати стороннім незалежним спостерігачам доступ до визначених об’єктів і зон переміщення примусової депортації в межах підконтрольних Росії територій України та всередині самої Росії», – йдеться в повідомленні.

Українці під час в’їзду до окупованого Криму вимушені проходити фільтрацію, яка триває близько 10 годин. Подібні “перевірки” хочуть зробити і на блокпості у Василівці – на межі тимчасово окупованих територій та підконтрольних Україні, заявив мер Мелітополя Іван Федоров, пише Центр прав людини ZMINA.

Попри те, що в самому Мелітополі немає фільтраційних таборів, за словами Федорова, такий табір є на в’їзді до Криму. Там люди можуть сидіти в “клітці” по 8-10 годин. У цей час їх допитують та перевіряють їхні документи.

“Також фільтраційний табір росіяни пообіцяли побудувати й у Василівці – це єдиний пункт сполучення між тимчасово окупованою територією та територією, яка є підконтрольною Україні. Це міст, який з’єднує чотири області – Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську. Це єдиний шлях для виїзду”, – наголосив мер.

Крім того, на сьогодні в російському полоні перебувають близько 80 жителів Мелітополя.

“Хтось з них сьогодні перебуває на трудових виправних роботах – їх змушують рити окопи, хтось з них відчуває на собі тортури, перебуваючи в слідчих ізоляторах, яких щонайменше три на території міста Мелітополя, а когось вже етаповано в Сімферополь та Москву”, – додав Федоров.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine