Кримчани виїжджають з півострову через треті країни, щоб ухилитись від призову в армію рф – Ташева

Мешканці тимчасово окупованого Криму виїжджають з півострову через треті країни, щоб ухилитись від призову в російську армію.

Таміла Ташева, постійна представниця президента України в АР Крим Фото: facebook.com/ppu.gov.ua

Про це повідомила постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева в ефірі національного телемарафону.

«Місцеві жителі виїжджають через Грузію, Вірменію, Туреччину та інші країни», – сказала Ташева, додавши, що загарбники незабаром розпочнуть на півострові осінню призивну кампанію.

За її словами, вибратися з тимчасово окупованого Криму на підконтрольні Україні території через Херсонську та Запорізьку області складно, оскільки там йдуть бойові дії.

Постійна представниця президента зазначила, що ті мешканці тимчасово окупованого півострова, яким все ж таки вдається виїхати до Запоріжжя, Одеси, Кривого Рогу чи інших українських міст, можуть скористатися евакуаційними потягами.

Як повідомлялось, керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний заявив, що примусово призвані до армії рф або незаконних формувань мешканці окупованого Криму, які не вчинили інших злочинів, є жертвами збройного конфлікту, а не злочинцями.

В окупованому Криму триває прихована мобілізація мешканців півострова до російської армії. В рамках незаконної призовної кампанії до війни з Україною залучають навіть студентів, які мають відстрочку від призову.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine