Навіть якщо ЗСУ зайшли до міста, це не означає, що воно вже звільнене – Міноборони України

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр звернулася до українців із проханням не поспішати повідомляти один одному про звільнення від російської окупації нових населених пунктів.

ВСУ Купянск

ЗСУ звільнила Куп'янськ у Харківській області, 10.09.2022 Фото: соцмережі

Маляр написала, що «зараз мережами шириться багато інформації про нібито звільнені населені пункти, яка не відповідає дійсності».

За її словами, у списках нібито «звільнених» є населені пункти, які ЗСУ контролюють лише частково, і навіть такі, звільнення яких найближчими днями не планується.

«Коли можна говорити, що населений пункт наш? Коли населений пункт зачищений та правоохоронними органами здійснено стабілізаційні заходи», – пише Маляр.

Вона пояснює, що якщо ЗСУ фізично зайшли до населеного пункту, це саме собою ще не означає, що Україна його «контролює». Для цього потрібно повести цілу серію «спеціальних заходів зі звільнення».

Як приклад Маляр наводить Балаклію.

«Кілька днів тому було повідомлення, що війська зайшли у місто. Сьогодні ми остаточно встановили у місті контроль, провели всі необхідні заходи та підняли прапор – про що теж були повідомлення на ресурсах Міноборони та ЗСУ », – пише вона.

Маляр знову нагадує, що офіційну інформацію про наступ дають лише Верховний головнокомандувач (президент), Міністерство оборони та Головнокомандування (включно з Генштабом) і просить не поширювати неперевірену інформацію.

На Харківському та Південнобузькому напрямках тривають наступальні операції ЗСУ, але інформація щодо них поки не публікуватиметься, повідомив у сьогоднішньому вечірньому зведенні Генштаб.

Нагадаємо, ЗСУ звільнили від російських загарбників місто Куп’янськ у Харківській області.

Також у Балаклії Харківської області ЗСУ підняли український прапор. 

ЗСУ звільнили Ізюм від російських загарбників та деякі інші населені пункти в Харківській області. При цьому міноборони РФ стверджує, що російські війська «залишили місто».

***

24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine