«Ой у лузі червона калина» на весіллі у Бахчисараї: окупанти оштрафували та заарештували кримських татар

У Криму окупаційний «Бахчисарайський райсуд» притягнув до адміністративної відповідальності шістьох кримських татар через пісню «Ой у лузі червона калина», яка грала на весіллі.

Як повідомляє пресслужба «суду», призначено штрафи у розмірі 50 тисяч рублів, а також від 5 до 15 діб адміністративного арешту.

Як повідомляється в пресрелізі «суду», «під час проведення весілля в ресторані «Арпат» у місті Бахчисарай, відбувалося публічне демонстрування української пісні, яка згідно з висновком фахівця є атрибутикою (бойовою піснею), яку використовують організація українських націоналістів (ОУН), діяльність якої визнана екстремістською та заборонена на території Російської Федерації».

В окупаційному суді заявили, що на весіллі включали «заборонену» музичну композицію українською мовою «Червона калина», в тексті якої містяться слова: «звільняти братів-українців з московських оков», яка використовується організацією українських націоналістів (ОУН), діяльність якої заборонена біля РФ, цим містить у собі інформацію про дискредитації збройних сил РФ».

На переконання окупаційного «суду», пісня «дискредитує використання Збройних сил РФ».

Шестеро учасників весілля засудили в частині 1 статті 20.3 (Порушення ненависті чи ворожнечі, так само як приниження людської гідності), частини 1 статті 20.3.3 КоАП (Публічні події, створені задля дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації).

Як повідомляють кримські пропагандистські ЗМІ, власник ресторану «Арпат» у Бахчисараї Ельдар Качкаров отримав 15 діб адмінарешту; діджей Ахтем Гемеджі – 10 діб; тітка нареченого – адмінарешт на 10 діб; мама нареченого – 5 діб; мамі нареченої та дружині власника ресторану було призначено штраф по 50 тисяч рублів через те, що у них є неповнолітні діти.

Окупанти також повідомляли про затримання діджея Ахтема Гемеджі, який на кримськотатарському весіллі в Бахчисараї включив пісню «Ой у лузі червона калина».

Ахтем Гемеджи

Ахтем Гемеджі

Раніше проросійські паблики опублікували відео кримського весілля, де танцюють під українську пісню «Червона калина». У коментарях закликали «знайти та покарати» всіх, хто танцював під українські пісні.

Окупаційний «голова» Криму, колаборант Сергій Аксенов заявив, що у «Криму посилилися антиросійські настрої» та погрожував місцевим жителям кримінальною відповідальністю за «націоналістичні гасла та пісні» на публічних заходах.

Ресторан «Арпат», де проходило весілля, було відключено від електрики та закрито для перевірки контролюючими органами.

  • «Ой у лузі червона калина…» — українська пісня, написана на початку 1914 року в підавстрійській Галичині Степаном Чарнецьким за мотивами останнього куплету козацької пісні XVII століття «Розлилися круті бережечки». Після початку Першої світової війни ймовірно доповнена Григорієм Трухом, виконувалася січовими стрільцями, стала народною.
  • Відома у кількох варіантах. Співали її бійці УПА. У 2022 році набула нової хвилі популярності після виконання Андрієм Хливнюком у перші дні російського вторгнення та кавер-версії культового гурту Pink Floyd під назвою «Hey, Hey, Rise Up!».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine