В Кабміні погодили законопроєкт про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію

В Кабінеті міністрів на нараді погодили законопроєкт про кримінальну відповідальність держслужбовців за отримання паспорта РФ, пропаганду ворожого громадянства та примушування громадян України до отримання російського паспорта.

паспорта

Фото: Александр Река/ТАСС

Про це повідомила у Facebook віцепрем’єрка – міністерка з питань тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«На жаль, міжнародне право не містить адекватних норм для протидії незаконній російській паспортизації на території України. Тому, ми маємо реагувати шляхом посилення кримінального законодавства. (До слова, такий закон варто було б прийняти ще у 2014)», – написала Верещук.

Згідно з документом, зазначила вона, якщо держслужбовець отримав ворожий паспорт, то отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

Крім того, за пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а примушування громадян України до отримання російського паспорта тягне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Також у законопроєкті зазначено, що від 8 до 12 років позбавлення волі передбачено за створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище. Тут йдеться про непряме примушування.

«Ці нововведення направлені проти держслужбовців з ворожими паспортами та проти тих, хто прямо чи опосередковано сприяє російській паспортизації. Інших осіб цей законопроєкт не стосується. Норми нового законопроєкту направлені насамперед на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. В тому числі, покаранню підлягають російські громадяни, які займались незаконною паспортизацією на території України. Російський паспорт – це ворожа зброя, і на нашій території підлягає знищенню», – наголосила Верещук.

Як повідомлялось, російські окупанти намагаються підкупити мешканців Херсона перед проведенням псевдореферендуму, пропонуючи їм «допомогу» в обмін на відмову від українського громадянства і отримання паспорта рф.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine