Кабмін визначив додаткові можливості отримання пенсії на деокупованих територіях та в районах бойових дій

Кабмін України на період введення воєнного стану визначив додаткові можливості для отримання громадянами пенсій або грошової допомоги на деокупованих територіях та в громадах, що перебувають в районах бойових дій. Мешканці цих територій, яким нараховуються виплати на картку, зможуть отримати гроші на руки після подання у будь-який орган місцевого самоврядування заяви про нарахування пенсії готівкою.

пенсии

Фото: ПФУ

Відповідні законодавчі зміни уряд ухвалив на своєму засіданні 16 вересня, повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Як зазначили у міністерстві, фінансування пенсій на тимчасово окупованих територіях не припинялося. На деокупованих територіях, де триває відновлення усіх систем життєзабезпечення, не скрізь розпочали роботу банки. Уряд схвалив рішення для того, щоб люди отримали нараховані державою кошти.

«Мешканці деокупованих територій, яким нараховуються виплати на картку, зможуть отримати гроші на руки. Для цього необхідно подати у будь-який орган місцевого самоврядування заяву про нарахування пенсії готівкою, тобто Пенсійний фонд її отримає через сільського, селищного, міського голову, старосту, начальника військової адміністрації населеного пункту», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що раніше заява про зміну способу виплати пенсії подавалася пенсіонером особисто до органу Пенсійного фонду України або в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Гроші доставлятиме Укрпошта.

Також у Мінсоцполітики вказали, що у випадках, коли Укрпошта не має можливості здійснювати виплату і доставку пенсій, вони будуть перераховуватися на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк» за зверненням органів Пенсійного фонду України.

Якщо на деокупованих територіях у Укрпошти з’явиться технічна можливість відновити роботу, тоді Ощадбанк повертає кошти, і виплату пенсії отримувачу здійснюватиме Укрпошта, як і до того за місцем проживання.

Як повідомлялось, у Балаклії та Граковому Харківської області почали виплачувати пенсії відразу за п’ять місяців, коли населені пункти перебували в окупації. Всі українські пенсіонери на звільненій території отримають виплати.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine