За відсутності списків населення, яке залишилось на Луганщині, окупанти говорять про «явку» у 45% на псевдореферендумі

Новини
Фото: t.me/luhanskaVTSA

Хоча у російських загарбників відсутні списки населення, яке залишилось в окупованих населених пунктах Луганщини, вони заявляють про нібито «явку» у 45% на псевдореферендумі. При цьому ніде не оголошується реальна кількість тих, хто «віддав» голос, – лише відсоток.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у Telegram.

«В росіян відсутні списки населення, яке залишилося в окупованих містах, проте вже є явка у 45 %. Якщо у перший день так званого «референдуму» озброєні військові робили лише поквартирний обхід та примушували голосувати у дворах, то вихідними люди з автоматами оглядають місця масового скупчення людей. Зокрема, ринки – перевіряють документи і спрямовують до «виборчої дільниці»», – написав Гайдай.

Він додав, що за перебігом процесу «голосування» на псевдореферендумі на Луганщині «спостерігають» лише п’ять осіб, яких окупанти акредитували як «міжнародних спостерігачів», зокрема, з Білорусі та Камеруну.

«Місцеві чи дійсно звідкілясь приїхали – не так важливо, але й вони не здогадуються, скільки населення насправді залишилося в регіоні. Ніде не оголошується кількість тих, хто віддав голос, – лише відсоток», – наголосив голова ОВА.

Він вказав, що в зруйнованих майже вщент Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному загарбники заявляють про явку від 41 до 46 %, але при цьому у росіян немає списків населення, яке залишилося в цих містах.

«Але якщо цифри відповідають дійсності, то виходить, що в Сєвєродонецьку за входження до складу РФ проголосували приблизно 4,5 тисячі жителів із 10 тисяч тих, хто не евакуювався. Тобто, 4,5 тисячі зі 110 тисяч, що мешкали там до кінця лютого. Більше 100 тисяч людей з одного міста обрали Україну. Втім, 4,5 тисячі сєвєродончан-зрадників упевнені, що вирішують майбутнє», – заявив Гайдай.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter