На окупованій Запоріжчині за два дні після «референдуму» гривневі ціни на продукти злетіли вгору в два і більше разів

У Мелітополі ціни в гривнях на продукти харчування і предмети першої необхідності за кілька днів виросла в півтора - два рази. Таким чином окупаційна адміністрація вичавлює  з обігу гривню. Багато крамниць на окупованій частині Запорізької області не працюють - там йде переоцінка товарів, що продавалися за гривні, за адміністративно встановленим “курсом” рубля до гривні.  

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили місцеві місцеві мешканці.

За їхніми словами, в першу чергу подорожчали продукти харчування, деякі – більш ніж удвічі. 

“Яйця на центральному ринку в Мелітополі у п’ятницю продавали по 90 гривень за десяток, хоча ще кілька днів тому можна було придбати за 40 гривень. Ціна за цукор злетіла з 43 гривень 90. Курячі стегенця були по 150, а тепер –  235 гривень за кілограм. Навіть найпростіші карамельки, які коштували 180 гривень, а тепер  – 300”, – розповідають мелітопольці.  

Значно подорожчали і предмети першої необхідності, які на ринках зазвичай було вигідніше купувати, аніж в магазинах. 

“За одну пару нестерильних латексних рукавичок  і батарейку для годинника заплатив сьогодні 115 гривень! Продавчиня при цьому ледве встигала міняти цінники на товарах”, – ділиться враженнями від походу в магазин житель села на Мелітопольщині.

Таке значне здорожчання товарів, що досі продавались як за гшривню, так і за російські рублі, мешканці окупованих територій пов’язують із анонсованою зміною “курсу” рубля до гривні, яка волюнтаристськи встановлюється гауляйтерами ТОТ. 

“Мені продавчиня в «Мєрє» сказала, що з жовтня гривня і рубль вирівняються в курсі, тож у всіх магазинах йде переоцінка”, – підтверджує інформацію ще один житель Мелітополя.

Нагадаємо, гауляйтер Запорізької області Євген Балицький підписує указ про зниження  курсу рубля до гривні майже щомісячно, безвідносно до ринкового і навіть курсу, встановленого Центробанком РФ.  

Насьогодні офіційний курс ЦБ Росії – 14,9 російських рублів за 10 українських гривень.  Проте «говорящая голова» фейкової «головної ради адміністрації Запорізької області”  Володимир Рогов наприкінці вересня анонсував відміну бівалютної зони, ніби то через те, що “гривня знецінюється”. 

Таке штучне подорожчання на продукти і предмети першої необхідності є критичним для багатьох мешканців окупованих РФ територій. Особливо для тих українців, які не пішли працювати за рублі і не отримують  російські соціальні виплати. Такі ціни поставлять їх на межу виживання, а заборона на ввезення продуктів з України і обмеження перетину КПП Василівка роблять ситуацію ще складнішою.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine