Розвідка Британії: Відступ з Лимана – значна політична невдача Росії

У британській розвідці вважають, що відступ російських військ від стратегічно важливого міста Лиман Донецької області є значною політичною невдачею Росії, яка посилить тиск на командування російської армії.

Фото: t.me/s/operativnoZSU

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«1 жовтня 2022 року російські сили в місті Лиман Донецької області відступили, зустрівши наступ українських військ. Ймовірно, Лиман захищали неукомплектовані підрозділи Західного та Центрального військових округів Росії, а також контингент добровільно мобілізованих резервістів. Сили, ймовірно, зазнали значних втрат, оскільки вони відходили по єдиній дорозі з міста, яка все ще перебуває в руках росіян», – йдеться у повідомленні.

Як вказують у британській розвідці, в оперативному плані Лиман має важливе значення, оскільки контроль над ним означає контроль над ключовою переправою через річку Сіверський Донець, за якою Росія намагається зміцнити свою оборону.

«Відхід Росії з Лиману також є значною політичною невдачею, враховуючи, що він розташований в межах Донецької області – регіону, який Росія нібито прагнула «звільнити» і який вона намагалася незаконно анексувати», – йдеться в огляді.

Як зазначається, виведення російських військ із Лиману призвело до чергової хвилі публічної критики російського військового керівництва з боку високопосадовців.

«Подальші втрати території на незаконно окупованих територіях майже напевно призведуть до посилення цієї публічної критики та посилять тиск на старше командування», – наголошують у розвідці Британії.

Як повідомлялося, 1 жовтня бійці Збройних сил та Нацгвардії України звільнили місто Лиман Донецької області.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine