Україна має бути готовою до кризи в середині Росії після її програшу у війні — Ігор Семиволос

Наростаюча тривожність у суспільстві та формування так званих регіональних добровольчих батальйонів у Росії свідчать про початок дезінтеграційних процесів в країні-агресорці. Таку думку в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар озвучили співзасновники Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос і Сергій Данилов.

Игорь Семиволос

Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних дослідженьФото: investigator.org.ua

Наразі представники регіональних еліт в Росії створюють власні збройні формування, але не для війни проти України, а для збереження власного впливу. На думку експертів, це позитивні сигнали для України та світу. «Сьогодні кожен гравець [в Росії], який має хоч трохи розуму, намагається озброїти та утримувати поруч з собою як мінімум ватагу озброєних хлопців, які можуть допомогти йому зберегти статки. Це свідчить про дезінтеграційні процеси. Люди розуміють, що ці процеси почалися, і вже готуються до них», — сказав Ігор Семиволос.

Таку армію намагається зібрати й гауляйтер окупованого Криму Сергій Аксенов. Вона складається переважно з місцевих козаків, представників кримінального світу та вихідців з так званої самооборони. 

Відновлення територіальної цілісності України і програш Росії у війні, ймовірно, спровокують серйозну внутрішню кризу в РФ. А приватні армії можуть вийти з-під контролю власників і стати новим дестабілізуючим фактором біля державного кордону України. «ЗСУ змушені будуть стабілізовувати ситуацію в прикордонні, в демілітаризованій зоні Бєлгородської, Курської та інших російських областях», — сказав Сергій Данилов.

Сергей Данилов

Сергій Данилов, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Фото: investigator.org.ua

На його думку, через поразки російської армії на полі бою вже виникли протиріччя у найближчому оточенні Путіна: «В цій умовній партії війні теж почався переляк, що ситуація виходить з-під контролю, і треба негайно щось робити».

  • Як повідомляв ЦЖР, окупаційне керівництво Криму створило так званий штурмовий казачий батальйон «Таврида». Ним керує довірений атаман Аксенова — бандит та шахрай Антон Сироткін. Цей батальйон складається з фейкових козаків і «воює» на території Запорізької області. Судячи з численних відео, вояки Аксенова в основному записують пісенні кліпи і не мають озброєння, притаманного штурмовим формуванням.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine