ФСБ не випускає із Росії громадян України з паспортами РФ – Мінреінтеграції

На російських кордонах з Латвією та Естонією спостерігається накопичення громадян України, які намагаються виїхати з території Росії. Люди очікують від 2 до 6 днів і якщо ФСБ з’ясовує, що в громадянина України є ще й російський паспорт, то йому не дозволяють виїхати з Росії.

Фото: minre.gov.ua

Про це повідомляє міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«В спеціальних пунктах фільтрації ФСБ перевіряє громадян України на наявність в них паспорту РФ. За нашою інформацією, якщо у громадянина України немає паспорту РФ, йому дозволяють виїхати. А якщо встановлюють, що у громадянина України є ще і російський паспорт, то таку людину не випускають із Росії», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у міністерстві, тих громадян України, які, до прикладу, прописані в окупованому Криму, але не мають паспорта РФ, на проходження кордону пропускають. Вони можуть вільно перетинати КПП. Це підтверджують і представники українських консульських установ в Естонії та Латвії.

«При перетині кордону нашим громадянам допомагають волонтери. Вони забезпечують людей їжею, водою тощо. Тим, хто не хоче або не має змоги чекати, пропонують скористатися безкоштовним переїздом до іншого пункту пропуску. Наприклад, до росiйсько-казахського кордону, звідки також можна дістатися до інших країн», – додали у відомстві.

Мінреінтеграції налагодило й тримає постійний зв’язок із задіяними там волонтерськими групами і нагадує: якщо ви потрапили у складну ситуацію за кордоном чи потребуєте допомоги, телефонуйте.

Гаряча лінія для дзвінків з-за кордону та з тимчасово окупованих територій, WhatsApp/Telegram/Viber: +380 96 078 84 33.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine