ЗСУ за два тижні взяли під контроль 93 населені пункти Харківщини, а за тиждень – 29 пункти Херсонщини

Збройні Сили України з 21 вересня встановили контроль над 93 населеними пунктами у Харківській області, а з 1 жовтня взяли під контроль 29 населених пунктів у Херсонській області.

Бійці ЗСУ піднімають прапор України над селищем Високопілля на Херсонщині Фото: Facebook Ігор Йосипенко

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов на брифінгу у Military media center, передає Центр журналістських розслідувань.

«З 21 вересня нашим військам вдалося просунутися в глибину оборони противника на 55 км, встановити контроль над 93 населеними пунктами, взято під контроль понад 2 тис. 400 квадратних кілометрів Слобожанщини», – сказав Громов.

Він додав, що у Харківській області на напрямку Куп’янськ та Сватове противник намагається вести стримуючі дії, щоб уповільнити просування наших військ. Також російські окупанти намагалися вести штурмові дії в районах населених пунктів Ветеринарне, Козача Лопань, Гоптівка, Селеча та Зелене, але успіху не мали.

Крім того, зазначив Громов, 1 жовтня, українські військовослужбовці взяли під контроль 29 населених пунктів у Херсонській області.

«На Херсонському напрямку противник за рахунок резервів намагається контратакувати, щоб стримати наступ наших військ та відновити втрачене становище. З 1 жовтня 29 населених пунктів взято під контроль», – наголосив Громов.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine