Прем’єр закликав українців зменшити ввечері споживання електрики на 25%

Новини

Щоб уникнути планових відключень електроенергії українцям треба досягти свідомого зменшення її споживання з 17 до 22 години загалом по Україні на 25%.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми вдячні всім українцям, які вчора та позавчора ввечері свідомо зменшили споживання електроенергії. Сумарно економія склала 10%. Ми також дякуємо мерам, головам громад, які відповідально поставилися до зменшення електроспоживання в громадах. З метою уникнення планових відключень ми маємо досягти свідомого зменшення споживання електроенергії з 17 до 22 години загалом по Україні на 25%», – сказав Шмигаль.

Він звернувся до бізнесу з проханням долучитися до свідомого споживання й у зазначений період, з 17 до 22 години, вимикати зовнішню світлову електрорекламу та інші енерговитратні прилади. Такий підхід дозволяє мінімізувати застосування графіків відключення. «Після увімкнення опалення ми закликаємо заощадливо використовувати газ і вугілля. Так, це означатиме зменшення температури у квартирах. Мінімально допустиме значення цієї зими буде 16 градусів, а середнє – 18 градусів. Це необхідність і це наш внесок у перемогу. Адже від кожного з нас залежить, як ми пройдемо цю зиму», – сказав Шмигаль.

Важливо розуміти, додав Шмигаль, що росіяни будуть намагатися використовувати холод як свою зброю.

«У їхній хворій уяві українці, які сидять декілька годин без світла, — це і є перемога. Вони думають, що так змусять нас капітулювати. Цього не буде», – підкреслив глава уряду.

  • 10 жовтня РФ здійснила масовану ракетну атаку по території України, унаслідок якої загинуло 19 людей, понад 100 отримали поранення. Постраждали обʼєкти критичної інфраструктури в столиці та інших регіонах.