ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала режим в РФ терористичним

Новини
ПАСЕ

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Російська Федерація названа терористичним режимом. ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом.

За резолюцію проголосували 99 членів депутатів, присутніх у залі, один утримався.

На сесії був представлений документ під назвою «Подальша ескалація агресії Російської Федерації проти України».

У ході обговорення проєкту документа було прийнято низку поправок, серед яких:

– «оголосити Російську Федерацію терористичним режимом»;

– «визнати російські політичні партії, які раніше голосували за незаконні рішення, що посягають на суверенітет та територіальну цілісність України та інших країн, групами та утвореннями, що сприяють тероризму»;

– «забезпечити Україну необхідними системами ППО»;

– «будь-які мирні переговори можуть відбутися лише на умовах, встановлених Україною».

Виступаючи перед ПАРЄ, президент Володимир Зеленський заявив, що «ми ізолюємо Росію, разом ми караємо її за терор і змушуємо відчути ціну війни, яку вона розв’язала».

Цей діалог має тривати, наголосив Зеленський, «щоб Росія відповідала як держава-агресор, і кожен російський вбивця і різник за всі злочини цієї війни, за кожен прояв їхнього терору».

«Коли будуть створені правові механізми, коли вони запрацюють, це стане однією з найпотужніших гарантій довгострокового миру», – заявив президент.

  • Верховна Рада визнала Росію державою-терористом, заборонила символіку, яку використовують військові РФ у війні проти України, та пропаганду російського неонацистського тоталітарного режиму.
  • Президент Володимир Зеленський ветував закон «Про заборону пропаганди російського неонацистського тоталітарного режиму, акту агресії проти України з боку РФ як держави-терориста, символіки, яка використовується збройними та іншими воєнними формуваннями РФ у війні проти України», але запропонував свої поправки. 
  • Президент повернув законопроєкт №7214 до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.