Рада підтримала законопроєкт про іспити для претендентів на отримання громадянства України

Верховна Рада 18 жовтня ухвалила за основу урядовий законопроєкт, який передбачає необхідність складання іспитів на знання основ Конституції, історії України та української мови для осіб, які просять отримати українське громадянство.

Фото: dmsu.gov.ua

За ухвалення законопроєкту №7606 за основу проголосували 309 народних депутатів, повідомив член фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

«Законопроєкт №7606 – запроваджується як умова прийняття до громадянства складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою. За – 309 за основу», – написав Железняк.

Законопроєкт передбачає, що умовами прийняття в громадянство України іноземців/людей без громадянства є знання основ Конституції та історії України, а також володіння державною мовою та обов’язкове складання іспитів із цих предметів.

Відповідно до запропонованого нововведення до законодавства, іноземець/особа без громадянства, яка хоче набути українського громадянства, письмово подає заяву про те, що у разі набуття громадянства вона зобов’язується скласти іспити з основ Конституції України, історії країни, на рівень володіння державною мовою та протягом двох років надати документи про складання таких іспитів.

Одночасно законопроєкт пропонує запровадити особливі умови набуття громадянства для осіб, які мають визначні заслуги перед Україною, які становлять державний інтерес для України, проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, зокрема нагороджених державною нагородою, або тих, які отримали дозвіл на тимчасове проживання. Такі особи будуть зобов’язані протягом двох років із моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції, історії України та на рівень володіння державною мовою.

Законопроєкт передбачає, що невиконання зобов’язань щодо складання іспитів є підставою для втрати громадянства.

  • 27 липня Кабмін України подав до парламенту законопроєкт №7606 «Про внесення змін до Законів «Про громадянство України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо умов прийняття до громадянства України». 28 липня документ був зареєстрований у Верховній Раді.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine