Галина Лугова: Процес формування Херсонської міської військової адміністрації вже на фінішній прямій

Формування Херсонської міської військової адміністрації перебуває вже на фінішній прямій. Зараз йде процес реєстрації адміністрації, вже затверджені її штатний розклад та структура. Основними напрямками її роботи стане соціальна сфера і житлово-комунальне господарство.

Галина Лугова, начальница Херсонської міської військової адмінстрації Фото: facebook.com/khersoncouncil

Про це в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань повідомила Галина Лугова, начальниця Херсонської міської військової адміністрації.

«На сьогодні затверджений штатний розклад, структура. Ми в процесі реєстрації, виготовляємо електронні ключі і токени для них. Призначено головного бухгалтера, оформляємо необхідні документи, щоб ми змогли запрацювати як окрема юридична структура. Все це не можна зробити за один день», – сказала Лугова.

Вона зазначила, що процес формування адміністрації трохи затримався через масштабні ракетні обстріли України російськими військами 10 жовтня, через які, зокрема, казначейство не могло працювати на повну потужність.

«Ситуація уповільнюється через те, що ми розкидані по всій Україні. Доводиться документи підписувати, ставити печатку і відправляти на підпис до іншого міста. На це йде кілька днів і це стосується абсолютно всіх військових адміністрацій. Але зараз ми на фінішній прямій. 18 жовтня у мене розпочнеться навчання як керівника із цивільного захисту. Потім призначимо заступників. Їх у мене за структурою буде три. Всього ж адміністрація матиме 46 штатних одиниць разом зі мною. Основні напрямки роботи – соціальна сфера і житлово-комунальне господарство», – додала начальниця Херсонської ВА.

Вона також пояснила, що очікує на тих співробітників Херсонської міськради, які не потраплять до штату міської військової адміністрації.

«Для співробітників органів місцевого самоврядування нічого не зміниться. Всі, хто працює у виконавчих органах Херсонської міськради і хто виїхав на підконтрольну українську територію має право отримувати мінімум 2/3 від посадового окладу за вимушений простій. Якщо ж дозволяє фінансове забезпечення, то можна виплачувати людям і повний оклад. Натомість до мого призначення т. в. п. міського голови Херсона працівників змушували писати заяви «за власний рахунок» на весь період воєнного стану і вони не отримували жодної копійки. Натомість повну зарплату отримували ті, хто залишався в окупованому місті. Я корінним чином цю ситуацію змінила, бо вбачала в ній порушення прав працівників», – сказала Лугова.

За її словами співробітники міської ради залишатимуться на простої до того часу, як Верховна Рада проголосує за законопроєкт №8056 про повернення повноважень міським, селищним, сільським головам, які призначені начальниками місцевих військових адміністрацій, після чого і всі їх виконавчі органи продовжать свою роботу.

«До мене ж, як т. в. п. міського голови Херсона, повернуться повноваження керувати їхньою роботою. Тим більше, що в структурі ВА не буде, приміром, департаменту фінансів або управління освіти. Все це залишається в міській раді», – зазначила Лугова.

Про те, якою зараз є ситуація в Херсоні? Де зараз знаходиться законно обраний міський голова Ігор Колихаєв? Якою буде доля його партії «Нам тут жити»? Які першочергові завдання стоять перед міською військовою адміністрацією? Про це читайте в інтерв’ю Галини Лугової Центру журналістських розслідувань: Галина Лугова: «Херсонські колаборанти дуже бояться, бо список на їхню утилізацію вже складений. Черга дійде до кожного».

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine