Президент призначив керівників двох військових адміністрацій у Запорізькій області

Новини
Начальниця Новенської СВА Людмила Шляхтіна та начальник Семенівської СВА Андрій Єрмоленко

Президент України Володимир Зеленський призначив начальників Новенської та Семенівської сільських військових адміністрацій на території тимчасово окупованого Мелітопольського району Запорізької області.

Відповідні розпорядження №249/2022-рп та №250/2022-рп опубліковані на сайті президента, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Екс-керівники цих територіальних громад – Валентин Бутенко, який був головою Новенської ОТГ, та заступник голови Семенівської громади Павло Нетребко – пішли на співпрацю з окупантами. Громади лишалися фактично без законної української влади, відтак було припинено фінансування бюджетників.

Керувати Новенською СВА призначено Людмилу Шляхтіну. У 2015-2020 роках вона була депутаткою від Блока Петра Порошенка «Солідарність» і заступником голови Мелітопольської районної ради. У 2020 році пройшла у районну раду за списком партії «Слуга народу». До нинішнього призначення працювала директоркою Данило-Іванівської школи в Новенській громаді.

Новопризначений керівник Семенівської СВА Андрій Єрмоленко читачам Центру журналістських розслідувань відомий – про його службу в теробороні з позивним «Голова» ми писали нещодавно, не розкриваючи особу з міркувань безпеки.

Через стан здоров’я Єрмоленко був комісований з військової служби, тож після розпорядження президента він фактично повертається до роботи в рідній Семенівській громаді, якою керував більше 10 років, але тепер уже – на посаді начальника військової адміністрації.

Ці призначення, зокрема, означають, що буде розблоковано фінансування бюджетних установ і медики, педагоги та інші працівники бюджетної сфери двох громад отримають заробітну плату, заборгованість у яких складає чотири місяці – з моменту підтвердження колабораційної діяльності їхніх колишніх керівників.

Очікується, що президент має призначити голів військових адміністрацій ще трьох громад Мелітопольського району, керівники яких також перейшли на бік ворога, – найбільшої в районі Костянтинівської громади, а також Новобогданівської і Олександрівської громад.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter