Повернення українського прапора до Криму означатиме прихід на півострів Європейського Союзу в повному розумінні цих слів.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи у вівторок в онлайн-форматі на парламентському саміті Кримської платформи.
«Прихід українського прапора до Криму – це прихід на півострів Європейського Союзу в повному розумінні цих слів, усіх рівнів нашої інтеграції. Повернення українського прапора до Криму – це повернення звичайних для Європи «нормальностей» – безпечної, соціальної, культурної. Це колосальні можливості розвитку. Всього цього у Криму наразі немає, не може бути. Росія позбавила наш півострів розвитку. Повернення українського прапора – це захист прав людини, свобода для всіх людей у Криму, для всіх спільнот», – наголосив він.
Для досягнення цієї мети, сказав Зеленський, «нам потрібна достатня підтримка – оборонна, фінансова, санкційна – як фундамент майбутнього Криму».
«Потім, коли ми вийдемо на наші кордони, потрібен буде ваш досвід – із безпеки, політичний, юридичний, соціальний. Ми маємо зробити наш формат стартом для інших гуманітарних та політичних платформ, сприяти деокупації інших територій – від Придністров’я до «північних територій». Обіцяйте мені, що обов’язково завітаєте до нашого українського Криму відразу, щойно повернемо туди національний прапор», – сказав також Зеленський, звертаючись до учасників саміту.
У хорватському Загребі розпочався перший парламентський саміт міжнародної Кримської платформи.
23 серпня 2021 року пройшов інавгураційний Саміт Кримської платформи. Він офіційно запустив перший міжнародний формат щодо Криму. Кримська платформа – це ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.
Країни-учасники Кримської платформи засудили неспровоковане вторгнення збройних сил РФ в Україну та вимагають від президента Володимира Путіна негайно припинити військові дії та вивести російські війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
***
О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter