Ріші Сунак став прем’єр-міністром Великої Британії

Новини
Ріші Сунак

Ріші Сунак став прем’єр-міністром Великої Британії. Король Великої Британії Чарльз у вівторок, 25 жовтня, офіційно затвердив його на посаді прем’єр-міністра країни після того, як учора він був обраний лідером Консервативної партії.

Про це повідомляє Sky News.

«Ріші Сунак офіційно став прем’єр-міністром після аудієнції у короля в Букінгемському палаці», – йдеться у повідомленні.

Король Чарльз доручив 42-річному Сунаку сформувати новий уряд.

Ріші Сунак

Очікується, що в наближчі години Сунак виголосить свою першу промову на посаді глави уряду на Даунінг-стріт 10.

Перед цим попередниця Сунака Ліз Трасс прибула до короля на аудієнцію, щоб офіційно заявити про свою відставку. Король відставку прийняв. На посаді глави уряду Ліз Трасс пробула 49 днів.

Нагадаємо, Трасс минулого тижня оголосила про відставку після шести тижнів перебування на посаді, й розпочалися вибори нового лідера Консервативної партії.

У понеділок стало відомо, що Пенні Мордонт відкликала свою кандидатуру на посаду очільниці торі, у результаті чого її автоматично посів колишній міністр фінансів Ріші Сунак.

42-річний Сунак входить до списку 250 найбагатших британців, значною мірою він потрапив туди завдяки дружині Акшаті Мерті, яка є дочкою індійського бізнесмена-мільярдера Нараяні Мерті.

У політиці Сунак перебуває з 2015 року і до призначення прем’єром він встиг попрацювати в парламентському комітеті з питань екології та міністерствах житлобудування й фінансів (останнє він очолював з лютого 2020 по липень 2022 року).