ЗСУ вдарили по базі кадирівців у Херсонській області. Що від них залишилось

Новини

ЗСУ в ніч на 25 жовтня завдали удару по штабу кадировського полку, розташованому в захопленій військами РФ будівлі школи в селі Каїри Горностаївської громади Каховскього району Херсонщини.

Пізніше самі кадирівці визнали, що нібито загинули 30 людей, 60 поранені.

За даними російських ЗМІ, у спецпідрозділі чеченської Росгвардії «Нефтеполк» загинуло близько 100 людей.

Повідомляється, що удар був зроблений з HIMARS.

«Нефтеполк» було створено у складі чеченського МВС на початку 2000-х для того, щоб охороняти чеченські нафтопроводи, керував ним депутат Держдуми, права рука Кадирова — Адам Делімханов (відомий закликами відрізати голови членам родини опозиціонерів Янгулбаєвих). Другий «нафтополк» почали набирати у жовтні 2022 року на базі Росгвардії, про це повідомляв сам Кадиров. Чисельність нового підрозділу мала скласти 2 тисячі осіб, зазначає видання «Важливі історії».

Вночі, невдовзі після удару ЗСУ, голова Чечні Рамзан Кадиров опублікував у своєму Telegram-каналі голосове повідомлення, в якому заявив, що йде не спецоперація, а війна «між православними, мусульманами та сатаністами». Також він висловив невдоволення тим, що українці «не соромляться, стріляють у цивільних жителів» навіть після того, як Путін оголосив воєнний стан на окупованих територіях, при цьому російські військові відповідають, за словами Кадирова, слабко.

«Раніше ми говорили, що ми проводимо спеціальну військову операцію на території України, але вже війна йде на нашій території… Я дуже невдоволений цим. Ми вже оголосили воєнний стан [на окупованих територіях]. Але вони [українці] не соромляться, стріляють. Ми, на мою думку, слабо відповідаємо. Якщо прилетів снаряд у наш бік, у наш регіон — треба стерти з землі [українські] міста, щоб було видно далекий обрій. Щоб розуміли, що не можна навіть подумати стріляти у наш бік. Європа не має сил, що вони можуть? Своїх елгебетників відправлять воювати з нами? Говорять, що Америка свою дивізію десантників відправила до Європи. Так, у нас буде нова зброя, бронетехніка, нехай відправляють. Ми маємо воїнів, які чекають, поки вони прийдуть, і будуть ближні бої».

Кадиров визнав, що мобілізація в Чечні йде не так добре, як йому хотілося б. За словами Кадирова, йти на фронт мають усі, незалежно від віку.

«Нас майже мільйон 600 тисяч. Із них хоча б 300–400 тисяч [могли б піти добровольцями]. Вік не має значення, все одно ви маєте бути у військкоматах! Ви повинні стояти у чергах», – заявив ватажок чеченських бойовиків.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter