Україна, Туреччина і ООН погодили рух 16 суден із зерном та попередили РФ, яка призупинила участь у зерновій угоді

Україна, Туреччина і ООН погодили рух 16 суден із зерном у Чорному морі. Делегації ООН та Туреччини також нададуть персонал для інспекцій 40 суден, що йдуть із Чорного моря. Про це рішення також повідомили Росії, яка з вересня блокує рух суден зерновим коридором, а 29 жовтня повідомила, що призупиняє участь у зерновій угоді.

Балкер PANGEO, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою ООН, виходить з порту Чорноморська Фото: mtu.gov.ua

Про це повідомляє Reuters з посиланням на Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі.

«Організація Об’єднаних Націй, Туреччина і Україна погодили в неділю план пересування 16 суден, що знаходяться в турецьких водах, 31 жовтня, на наступний день після того, як Росія призупинила свою участь в Чорноморській зерновій ініціативі, яка дозволила експорт продовольства з українських портів», – йдеться у повідомленні.

У заяві СКЦ, де працюють російські, українські та турецькі співробітники, а також співробітники ООН, йдеться, що три делегації також домовилися про проведення в понеділок інспекцій 40 суден, що вирушають у дорогу.

Також СКЦ заявив, що російська делегація була проінформована про обидва плани.

За даними міністерства інфраструктури України, зараз у зерновому коридорі заблоковані 218 суден із продовольством. 30 жовтня руху суден зерновим коридором не було.

За інформацією відомства, завдяки зерновій ініціативі Україна експортувала понад 9 млн тонн продовольства, з них більше 5 млн тонн – до країн Африки та Азії.

Вимоги зернової угоди передбачають перевірку суден, які йдуть до українських портів по зерно, а також тих, які виходять завантаженими. На перевірках наполягла Росія, яка стверджувала, що порожні зерновози начебто могли перевозити зброю для України.

29 жовтня Росія заявила, що призупиняє участь у зерновій угоді на невизначений термін. У РФ звинуватили Україну та Велику Британію в «атаках» на кораблі Чорноморського флоту в окупованому Севастополі, у Міноборони РФ стверджують, що надводні дрони, які атакували російські кораблі у Севастопольській бухті, начебто запускалися із судна-зерновоза.

Як повідомлялося, 22 липня Україна, Туреччина та ООН у Стамбулі підписали угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна. 26 липня в Стамбулі приступив до інтенсивної роботи Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної 22 липня.

***

24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine