Незаконна депортація українців з Криму: прокуратура АРК повідомила про підозри двом «суддям» з Євпаторії

Новини
суд Евпатория

Прокуратура АРК повідомила про підозри двом окупаційним суддям незаконно створеного «Євпаторійського міського суду Республіки Крим». За інформацією Центру журналістських розслідувань, це Вільховий Ігор Миколайович та Кротова Людмила Володимирівна.

Як повідомляє прокуратура АРК і міста Севастополя, підозрювані, керуючись законодавством РФ, ухвалили рішення про видворення українців з території півострова.

«Достовірно знаючи про окупацію українського Криму Збройними Силами РФ, підозрювані безпосередньо брали участь у реалізації політики держави-окупанта, що спрямована на зміну демографічного складу населення півострова та фактично забезпечували незаконну депортацію українців. Своє рішення вони мотивували, нібито, відсутністю дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ». Однак, громадяни України, які на момент початку збройного конфлікту законно перебували в Криму, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права і не потребують жодних додаткових документів. Тобто окупаційна влада не має законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців з місць свого проживання», – йдеться в повідомленні.

Дії підозрюваних кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.

У прокуратурі АРК нагадали, що фактично з самого початку окупації півострова, РФ розпочала зміну демографічного складу населення півострова, кінцева мета якої полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова громадянами РФ.

«Усі ці дії є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема, положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року. Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі», – додали в прокуратурі.

  • Прокуратура АР Крим та Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальні акти стосовно п’яти колишніх кримських суддів, які після окупації Криму зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати до окупаційних «судів» півострова.