Аксенов попередив про зупинку руху автомобілів Керченським мостом 8 листопада

Новини
Керченский мост
Зруйнований вибухом Керченський міст Фото: Крыминформ

Так званий «голова Криму» Сергій Аксенов попередив про зупинку 8 листопада руху автомобілів Керченським мостом, на якому проводяться ремонтні роботи після вибуху 8 жовтня. Вантажному транспорту пропонується заїжджати на півострів та виїжджати з нього у напрямку Росії з півночі через окуповані території Сходу та Півдня України.

Про це гауляйтер Криму повідомив у Telegram.

«8 листопада 2022 року з 04:00 до 16:00 рух автомобілів Кримським (Керченським – ред.) мостом буде зупинено у зв’язку з проведенням технологічних робіт. Прошу не планувати у цей період поїздки з Криму до Краснодарського краю та назад», – написав Аксенов.

Він також зазначив, що вантажним автомобілям для поїздки до окупованого Криму та виїзду з нього до Росії рекомендується обирати маршрут через «нові території Російської Федерації» (окуповані території східних та південних областей України – ред.).

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», які «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений. Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

18 жовтня російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін повідомив, що два зруйновані вибухом і два пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту будуть демонтовані до кінця грудня. 26 жовтня Мінтранс РФ повідомив, що рух автомобільною частиною Керченського мосту для вантажного автотранспорту відкриють не раніше 1 грудня.  Хоча Хуснуллін запевняв, що лівою автомобільною смугою мосту, що вціліла після вибуху, вже можуть проїжджати вантажівки вагою до 40 тонн.

3 листопада Хуснуллін доповів, що ремонт Керченського мосту затягується. Доведеться замінити ще чотири прольоти незруйнованої автомобільної частини мосту через виявлені деформації. Повністю завершити ремонт автомобільної та залізничної частин планується у вересні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter