Поліція відновлює роботу на деокупованій частині Херсонщини, однак стабілізаційні заходи на цій території Херсонської області, які проводяться Нацполіцією разом з іншими правоохоронними структурами, можуть тривати щонайменше кілька тижнів. Тому людям повертатися до своїх будинків варто лише після того, як ця робота буде завершена.
Про це заявив голова Національної поліції України Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону.
«Громадяни зможуть повернутися до своїх будинків, але це буде лише після того, як Національна поліція та органи військової влади зможуть гарантувати безпеку. Насамперед мінну та соціальну безпеку. Національна поліція у максимально стислі терміни робитиме все, щоб відновити правопорядок на цих територіях», – сказав Клименко.
Він наголосив, що контингент із 500 співробітників поліції вже почав працювати на деокупованій території Херсонської області. За два-три дні кількість поліцейських планують збільшити до двох тисяч.
«На сьогодні ми відновили поліцейську присутність у 57 населених пунктах, у яких проживає близько 11 тисяч громадян», – повідомив голова Нацполіції.
Він також додав, що наразі більшість приміщень підрозділів поліції знищені ворожими військами, проте у відомстві роблять усе для того, щоб поліцейські мали де розміститися та виконувати у повному обсязі свої функції.
Крім того, голова Нацполіції розповів, що наразі поліцейські Херсонщини зафіксували 400 воєнних злочинів, вчинених окупантами, і продовжують ці злочини фіксувати. З цією метою створено значну кількість слідчо-оперативних груп, які мають досвід роботи на деокупованих територіях в інших регіонах держави, а потім ефективно та професійно виконуватимуть ці завдання.
Водночас він наголосив, що у деокуповані населені пункти за військовими першими заходили поліцейські підрозділи спеціального призначення і вибухотехніки. Ці території масова заміновані, тож процес розмінування може тривати роками. На даний момент правоохоронці вже оглянули 210 га деокупованої території Херсонської області. При цьому вилучено 1700 вибухонебезпечних предметів, зокрема снарядів, які могли спричинити шкоду громадянам.
«Вибухотехніки поліції і ДСНС працюють практично цілодобово. В першу чергу, вони розміновують дороги, під’їзні шляхи, об’єкти критичної інфраструктури та будівлі. При цьому з деякими способами встановлення мінних пасток стикаються вперше. Дуже багато капканів, пасток, які були підготовлені ворогом, дуже обережно з цим потрібно обходитися», – зазначив Клименко.
Як повідомлялось, 11 листопада мешканці Херсону зустріли бійців ЗСУ, які зайшли у місто. Над будівлею Херсонської облдержадмінстрації вже майорить прапор України. Херсонці зібрались на центральній площі Свободи, щоб відзначити деокупацію міста.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter