Міського голову Голої Пристані Бабича окупанти утримують в СІЗО Сімферополя без відкриття справи – дружина

Ольга Бабич, дружина викраденого російськими окупантами на Херсонщині міського голови Голої Пристані Олександра Бабича розповіла Центру журналістських розслідувань, що її чоловіка утримують в СІЗО №2 Сімферополя. За її словами, росіяни не підтверджують його перебування там і не відкривають проти Бабича кримінальне провадження, що робить неможливими спроби з ним зв'язатись.

Ольга та Олександр Бабичі. Фото з сімейного архіву

Інформацію про перебування Олександра у СІЗО №2 Сімферополя дружина отримала від людей, які сиділи з ним в одній камері у різні періоди часу.

Ольга розповідає, що раніше вона знала навіть номер камери, де утримували її чоловіка. Але після переведення до СІЗО №2 у неї немає жодної інформації. Більше того, схоже, що Олександра Бабича утримують навіть без відкриття кримінального провадження.

«Його перевели в СІЗО №2, справа по ньому не відкрита і його приховують. На мого чоловіка справа не відкрита. Тому ми ні адвоката не можемо найняти, ні передачу туди відправити. Вони його просто приховують», — говорить Ольга Бабич.

Міського голову Голої Пристані Олександра Бабича окупанти викрали 28 березня з будівлі місцевої адміністрації.

Слідчий ізолятор №2 у Сімферополі з’явився відносно недавно — його збудували на території колонії суворого режиму у провулку Елеваторному, 4. Потреба в додатковому СІЗО була зумовлена тим, що ізолятор на вулиці Павленка був ущент переповнений, особливо, спецблок для політичних в’язнів. Їх стало в рази більше після повномасштабної агресії Росії і окупації Півдня.

СІЗО №2, відкритий окупантами у Сімферополі 25 жовтня 2022 року Фото: RFE/RL

Як повідомлялось, ЦЖР публікує цикл матеріалів «Як ФСБ ліпить терористів зі звичайних людей». Це цивільні мешканці Мелітополя, Запоріжжя, Херсона і Генічеська, яких утримують у СІЗО Сімферополя і в Лефортово у Москві. Їх викрали на окупованих територіях півдня, жорстоко катували, добиваючись зізнання у підготовці або й здійсненні терористичного акту, а потім передали слідчим ФСБ у Криму та Росії, які й запустили цілий конвеєр фальсифікованих справ про міжнародний тероризм.

Читайте детально першу розповідь — про мелітопольця Ярослава Жука.

ЦЖР виявив п’ятьох людей, які також утримуються у сімферопольських СІЗО №1 і №2, про місцеперебування яких раніше або взагалі не було інформації, або дуже мало, і проти яких фальсифіковано справи про міжнародний тероризм. Про кількох із них чтайте в матеріалі «Павло Запорожець, Сергій Лисенко, Олександр Бабич. Як ФСБ ліпить «терористів» зі звичайних людей».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine