Саме зараз треба й можна зупинити руйнівну російську війну – Зеленський на саміті G20

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що руйнівну російську війну треба і можна зупинити саме зараз. При цьому він наголосив, що не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю і тому жодних «Мінськів-3» не буде.

Про це глава держави сказав в ході онлайн-виступу перед лідерами G20, які зараз проводять саміт на індонезійському острові Балі.

«Ми не дамо Росії перечекати, наростити сили, а потім розпочати нову серію терору та глобальної дестабілізації. Впевнений, що саме зараз треба і можна зупинити руйнівну російську війну», – зазначив Зеленський.

Він вказав, що хоче, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, «а не «абияк» – за влучним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша».

«Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю», – наголосив президент.

За його словами, Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, що бачив світ, «і якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями».

«Очевидно, що словам Росії довіряти неможливо, і не буде жодних «Мінськів-3», які Росія порушить одразу ж після укладення. Якщо ж відповідних дій для відновлення миру не буде, то це означає, що Росія просто хоче вкотре обманути всіх вас, обманути світ і заморозити війну якраз тоді, коли її поразки стали особливо відчутними», – вказав Зеленський.

Він також назвав обов’язкові умови для припинення війни в країні.

«Є українська формула миру. Миру для України, Європи та світу. І є набір рішень, які можна реалізувати, щоб дійсно гарантувати мир», – заявив Зеленський.

За його словами, пропозиції України наступні:

1. Радіаційна та ядерна безпека.
2. Продовольча безпека.
3. Енергетична безпека.
4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
7. Повернення справедливості.
8. Протидія екоциду.
9. Недопущення ескалації.
10. Фіксація закінчення війни.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter