Словаччина доставила до України сьому САУ Zuzana 2

Новини
Словакия
Перевезення САУ Zuzana 2 із Словаччини до України. Серпень 2022 року. Фото: twitter.com/JaroNad

Словаччина поставила Україні сьому самохідну гаубицю Zuzana 2.

Про це повідомив у Twitter словацький міністр оборони Ярослав Надь.

«Радий підтвердити, що вже сьома гаубиця Zuzana 2 була доставлена ЗСУ і готова захищати безневинні життя», – написав він і показав фото гаубиці.

Данія, Німеччина та Норвегія профінансують виготовлення Словаччиною 16 самохідних гаубиць Zuzana 2 для України на суму 92 млн євро.

Zuzana 2 – 155 мм колісна САУ виробництва словацької компанії ZTS Special на шасі з колісною формулою 8×8. Це розвиток попередньої версії Zuzana калібру 155 мм, яка в свою чергу є похідною від чехословацької 152 мм САУ SHkH vz.77 DANA.

Zuzana 2 завдяки стволу завдовжки 52 калібри замість 45 здатна вести стрільбу на максимальну дистанцію до 40 км. Боєкомплект – 40 снарядів. Башта САУ здатна розвертатися на 360 градусів, а завдяки автоматиці кількість членів екіпажу зменшена з 4 до 3. Автомат заряджання гаубиці дозволяє вести вогонь у режимі MRSI (Multiple Rounds Simultaneous Impact) – завдяки зміні заряду, траєкторії кілька снарядів можуть потрапити по цілі одночасно.

У червні Україна і Словаччина підписали контракт на постачання восьми САУ Zuzana 2. У серпні чотири з них було доставлено до України і вже використовуються українськими артилеристами для ударів по військах РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter