Час перебування українців в полоні зараховуватиметься в страховий стаж, вони мають право на пільгову пенсію

Період, під час якого громадянин України перебував у російському полоні, зараховуватиметься до страхового стажу. Страхові внески за нього за період полону та півроку після звільнення сплачуються із державного бюджету. Колишні полонені мають право на пільгову пенсію.

Звільнені з російського полону українські морпіхи і цивільні, 29.09.2022 Фото: t.me/ermaka2022

Як повідомляє Пенсійний фонд України (ПФУ), це передбачено законом України від № 2010-ІХ 26.01.2022 «Про соціальний та правовий захист осіб, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та членів їх сімей», що набув чинності 19 листопада.

«Громадяни України, стосовно яких згідно із Законом України № 2010-ІХ встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню», – зазначили в ПФУ.

Страхові внески за них за весь період полону та протягом шести місяців після звільнення сплачуються із державного бюджету.

Закон передбачає, що період перебування у полоні зараховуватиметься до страхового пенсійного стажу, а також до страхового стажу роботи у шкідливих умовах, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

У вересні віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що в російському полоні перебувають близько 2,5 тисячі українських військовослужбовців та цивільних.

За даними «Центру громадянських свобод», з початку повномасштабного вторгнення Росія викрала чи вивезла понад 20 тисяч українців – як комбатантів, так і цивільних.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine