Військові РФ, ймовірно, спалювали тіла загиблих побратимів на херсонському сміттєзвалищі – The Guardian

Новини

Жителі Херсона повідомили, що під час окупації на територію сміттєзвалища на околиці міста росіяни звозили тіла загиблих солдатів і, ймовірно, спалювали їх там. На сміттєзвалищі й досі можна побачити залишки російських прапорів, форми і шоломів.

Про це пише The Guardian із посиланням на свідчення херсонців.

За словами мешканців Херсона, їм заборонили наближатися до цього сміттєзвалища, відгородивши його «від цікавих очей». Видання зазначає, що наразі не може незалежно підтвердити отриману інформацію. При цьому українська влада не коментує розслідування щодо цього.

Як пише видання, причиною такої «нервової секретності», за словами херсонців, було те, що окупаційні війська мали мету: скидати туди тіла своїх загиблих побратимів, а потім спалювати їх.

Місцеві мешканці повідомили, що бачили, як російські вантажівки приїжджали на звалище з чорними мішками, які потім підпалювали, наповнюючи повітря великою хмарою диму і жахливим смородом горілої плоті.

Херсонці вважають, що таким чином росіяни утилізували тіла своїх солдатів, загиблих під час важких боїв влітку. Хоча дехто з них уточнив, що безпосередньо не бачив цих тіл. Працівники звалища кажуть, що росіяни обрали найбільш ізольовану територію смітника. Водій вантажівки, теж працівник звалища, зазначив, що росіяни могли замінувати територію або залишити там нерозірвані пристрої.

Херсон свалка

«Мене нудило, коли я відчувала запах диму, — розповідає 60-річна Олеся Кокоріна, яка живе на восьмому поверсі. «І ще було страшно, тому що пахло горілим волоссям, і знаєте, ще пахло у стоматолога, коли тобі свердлять зуб перед тим, як поставити пломбу. І дим був такий густий, що сусідньої будівлі не було видно».

«Так просто ніколи не пахло, — розповідає 65-річна Наталя. — Самоскидів було багато, і всі вони були набиті мішками. Я не знаю, що в них було, але сморід від диму на смітнику був такий сильний, що ми навіть не могли відкрити балконні двері. Були дні, коли від запаху не можна було дихати».

Деякі вважають, що спалення тіл власних солдатів було найлегшим способом позбутися трупів, оскільки мости через Дніпро, коли росіяни були практично відрізані на його західному березі, були надто крихкими, щоб витримати вантажівки.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter