Росія навряд чи зможе захопити всю Донецьку область – розвідка Британії

У британській розвідці вказують, що російські війська продовжують спроби наступу на напрямку міст Павлівка та Вугледар на Донеччині, проте їм навряд чи вдасться сконцентрувати достатньо якісних сил для здійснення оперативного прориву й захоплення всієї Донецької області.

Мобілізовані до лав ЗС РФ мешканці так званої «ДНР» Фото: РИА Новости

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, протягом останніх двох тижнів ареною інтенсивних бойових дій залишався район навколо міст Павлівка та Вугледар, у південно-центральній частині Донецької області, хоча якихось вагомих територіальних здобутків жодна зі сторін не отримала.

За даними британської розвідки, і Росія, і Україна спрямовують на цей сектор значні сили, причому російська морська піхота зазнала тут великих втрат.

«Ця територія залишається зоною запеклого протистояння, ймовірно, тому що Росія вважає, що ця територія може стати стартовою точкою для майбутнього великого наступу на північ для захоплення решти контрольованої Україною Донецької області. Проте Росії навряд чи вдасться сконцентрувати достатньо якісних сил для здійснення такого оперативного прориву», – наголошується в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine