США нададуть Україні $53 млн для відновлення енергосистеми

США нададуть Україні підтримку обсягом 53 млн доларів для термінової закупівлі обладнання, необхідного для відновлення енергосистеми після російських ракетних ударів.

Про це повідомили у Державному департаменті США.

Фінансування передбачене на придбання обладнання для відновлення електромережі і його мають поставити в Україну якнайшвидше.

«Цей пакет буде включати розподільні трансформатори, автоматичних вимикачів, пристроїв захисту від стрибків напруги, роз’єднувачів, транспортних засобів та іншого критично важливого обладнання», – зазначають у записці, надісланій редакціям.

Ці кошти надаються додатково до 55 млн доларів екстреної підтримки для енергетичного сектору України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наполягатиме на передачі Україні систем протиповітряної оборони Patriot та трансформаторів. Про це він повідомив на зустрічі глав МЗС країн НАТО у Бухаресті.

За його словами, на зустрічі міністрів НАТО необхідно прискорювати ухвалення та реалізацію рішень. Він зазначив, що доки союзники розмірковують, українці сидять без електрики, води та опалення після ударів росіян.

Кулеба заявив, що ключовими темами будуть питання постачання Україні систем ППО та відновлення енергетичної інфраструктури.

«Є два ключові меседжі: Patriot і трансформатори. Зараз критично важливо не тільки відновити енергетичні потужності, але й забезпечити надійний захист цього обладнання від подальших атак Росії – це можливо досягти шляхом зміцнення протиповітряної та протиракетної оборони нашої країни», — заявив міністр.

Він наголосив, що українська система ППО має бути інтегрована із системою НАТО.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine