В ООН готовий проект резолюції щодо створення міжнародного трибуналу для російського керівництва – The Guardian

Новини
Путин
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу, президент РФ Володимир Путін та начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов Фото: Global Look Press/Keystone Press Agency

У штаб-квартирі ООН підготовлено проєкт резолюції щодо створення міжнародного трибуналу для притягнення лідерів Росії до відповідальності за злочини проти України.

Про це пише The Guardian.

За даними видання, є ознаки того, що протидія США цій пропозиції може пом’якшитися перед обличчям лобіювання з боку президента України Володимира Зеленського.

Бет Ван Шаак, посол США з питань глобального кримінального правосуддя, заявила цього тижня: «Це те, що глибоко хвилює президента Зеленського. Це те, чого хоче Україна, і я думаю, що це матиме велику вагу. Питання в тому, чи будуть у них голоси на Генеральній асамблеї?».

«Досі всі резолюції щодо України були ухвалені. Число голосів було досить великим», – додала вона.

Міжнародний кримінальний суд уже розпочав розслідування воєнних злочинів в Україні, але керівництво України стверджує, що МКС зазнає труднощів, оскільки, хоча він може судити тих, хто звинувачується в окремих воєнних злочинах, він не може переслідувати керівництво Кремля за ширший злочин агресії, оскільки Росія не підписала відповідний статут.

Ван Шаак сказала, що США не зайняли твердої позиції щодо спеціального трибуналу. Однак, на її думку, є сенс у проведенні заочних судових процесів над росіянами, обвинуваченими у воєнних злочинах, якщо їх неможливо видати.

Ігор Поночовний, керівник прокуратури АРК і міста Севастополь розповів Центру журналістських розслідувань про розслідування воєнних злочинів, вчинених в окупованому Росією Криму, про кримінальну відповідальність колаборантів і російських пропагандистів, про прогрес у розслідуваннях «кримських справ» у національних судах та рух у справі «Ситуація в Україні» у Міжнародному кримінальному суді.

Цикл інтерв’ю з представниками органів влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів, в компетенції яких знаходяться питання, пов’язані із тимчасово окупованим РФ українськими територіями, підготовлений в рамках проекту IPC за підтримки Ради Європи.