Британська розвідка пояснила, чому скоротилась кількість бойових вильотів авіації РФ

Новини
Росіський винищувач Су-35, збитий під Ізюмом зенітниками Повітряних Сил ВСУ Фото: facebook.com/kpszsu

У британській розвідці вказують, що за останні місяці кількість бойових вильотів російської тактичної авіації над Україною значно скоротилася і через погану погоду взимку військово-повітряні сили РФ зберігатимуть низький рівень наземних атак по українських силах.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Останніми місяцями кількість вильотів російських тактичних бойових літаків над Україною значно скоротилася. Сьогодні російські літаки, ймовірно, здійснюють десятки вильотів на день, тоді як у березні 2022 їх кількість досягала 300 на день», – йдеться в повідомленні.

Як зазначає британська розвідка, Росія втратила вже понад 60 літаків у ході конфлікту, включаючи, ймовірно, додаткові винищувач-бомбардувальник Су-24М та штурмовик Су-25 минулого тижня.

«Зменшення кількості вильотів, ймовірно, є наслідком постійної високої загрози з боку української ППО, обмеження годин польоту російських літаків та погіршення погоди. Оскільки російська тактика наземного нападу значною мірою залежить від візуальної ідентифікації та некерованих боєприпасів, російські ВПС, ймовірно, продовжуватимуть низькі темпи наземних ударів через погану зимову погоду», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter