Кримський колаборант Слюсаренко очолив відділення КПРФ в окупованій Запорізькій області

Новини
Олег Слюсаренко Фото: novoross.info

На тимчасово окупованій частині Запорізької області російські загарбники відкрили регіональне відділення Комуністичної партії РФ. Його очолив кримський колаборант, екс-депутат ВР Криму Олег Слюсаренко, який підозрюється у державній зраді і посяганні на територіальну цілісність України за сприяння РФ в окупації Криму і організацію «референдуму» у 2014 році.

При цьому установчі збори «Запорізького відділення КПРФ» відбулися 5 грудня в окупованому Сімферополі, де обирали «першого секретаря», «виконком» та «склад контрольно-ревізійної комісії», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

На тимчасово окупованій території Запорізької області, зокрема на Мелітопольщині є місцеві прихильники Компартії. Серед них, наприклад, так званий «голова Якимівської адміністрації», колаборант Максим Зубарєв, який лишався членом Компартії України до самої її заборони. Або Тарас Генов, екс-депутат Мелітопольської міської ради, який пішов на співпрацю з окупантами від початку захоплення території області. Після заборони Компартії України він перейшов до так званого «Союзу Лівих Сил», по суті – спадкоємця КПУ.

Проте «першим секретарем» регіонального відділення КПРФ окупованої Запорізької області було обрано кримського зрадника Олега Слюсаренка.

За інформацією прес-секретаря ЦК КПРФ Олександра Ющенка, якого цитує російське державне агентство ТАСС, Слюсаренко «багато часу проводив на території Запорізької області і всю організаційну частину виконав успішно. Його підтримав місцевий актив».

Раніше окупанти відкрили регіональні відділення КПРФ на окупованих частинах Донецької і Луганської областей. «Першим секретарем» на Донеччині став Борис Литвинов, на Луганщині – Ігор Гуменюк.

Як повыдомлялось, Олег Слюсаренко до 2014 року був одним із керівників кримського відокремленого підрозділу громадського руху «Український вибір» Віктора Медведчука, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова РФ та у проведення незаконного «референдуму». Прокуратура АР Крим повідомила Слюсаренку про підозру у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України у березні 2021 року.

Слюсаренко Олег Олександрович, 11.06.1967 р.н., народився у м.Джанкой, АР Крим, зареєстрований у Сімферополі, вул. Жидкова, буд. 67. До окупації Криму був активним членом низки проросійських організацій, у 2006–2011 роках був депутатом ВР АРК від Партії регіонів. Після спроби незаконної анексії Криму Росією Слюсаренко не отримав ніякого кар’єрного просування. Згідно держреєстру РФ, Олег Слюсаренко є засновником двох громадських організацій: «Молодіжний табір «Донузлав» та Громадсько-патріотичний проект «Наша велика перемога» (обидві були створенні до окупації Криму).

Як повідомляв ЦЖР в розслідуванні «Гауляйтер Херсонщини Бедрик та кримські спєци з побєдобєсія», у квітні Олег Слюсаренко давав російським ЗМІ інтерв’ю як представник «мерії Генічеська».

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter