Словаччина відбудує населений пункт на Київщині і передасть Україні 300 генераторів

Новини
Глава МЗС України Дмитро Кулеба і глава МЗС Словаччини Растіслав Качер

Словаччина планує передати Україні вже у грудні 300 електрогенераторів та долучитися до відбудови населеного пункту на Київщині.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільному зі словацьким колегою Растіславом Качером брифінгу в Києві. Качер заявив, що Словаччина вже готова розпочати процес відновлення не лише населеного пункту, а й інших об’єктів – шкіл та дитячих будинків. Качер також запевнив у готовності Словаччини ухвалити до 1 млн. українських біженців.

«Україна дуже цінує допомогу Словаччини у подоланні енергетичної кризи, зокрема плани передати вже цього місяця близько 300 електрогенераторів. Ми вдячні за близько 2 тисячі тонн гуманітарної допомоги на суму понад 4 млн євро, а також прихисток близько 100 тисяч українців, яким наші сусіди буквально відкрили свої двері та серця», – сказав Кулеба.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter