Росія незаконно утримує понад 140 українських політв’язнів – МЗС України

Новини
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова Фото: mfa.gov.ua

На сьогодні понад 140 громадян України незаконно заарештовані Росією за політично мотивованими звинуваченнями, і ця кількість продовжує зростати.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на засіданні Платформи міжнародної дії зі звільнення Росією українських політв’язнів.

Вона зазначила, що сьогодні понад 140 громадян України є незаконно заарештованими росією за політично мотивованими звинуваченнями, і ця кількість продовжує зростати. Так, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну злочинна окупаційна влада винесла вироки кримським політв’язням, загальний термін ув’язнення яких вже становить понад 1300 років.

«Значна робота проводиться в рамках Міжнародної Кримської платформи, механізму, який об’єднав зусилля багатьох держав світу і міжнародних організацій задля деокупації Кримського півострова. Велика частина зусиль спрямована саме на забезпечення прав людини на тимчасово окупованих територіях України», – сказала Джапарова.

Вона також повідомила, що МЗС постійно привертає увагу до питання українських політв’язнів в рамках заходів високого рівня, включно з вимогами щодо звільнення незаконно ув’язнених.

«Разом з тим, ми використовуємо і більш персоніфіковані підходи та проєкти. Продовжується реалізація ініціативи публічного адвокаційного менторства над громадянськими журналістами, незаконно ув’язненими росією. Адвокаційні ментори висвітлюють питання незаконного ув’язнення громадянських журналістів у Криму, поширюють на своїх сторінках у соціальних мережах пости та використовують свою світову популярність для привернення уваги до українських громадян, незаконно ув’язнених росією», – додала перша заступниця очільника МЗС.

Учасники платформи погодилися, що реалії широкомасштабного вторгнення РФ потребують переосмислення підходів до засобів захисту прав українських громадян, які незаконно утримуються агресором. Було домовлено посилити дії України щодо привернення уваги міжнародної спільноти до системності вчинення репресій з боку росії по відношенню до громадян України, нарощування подальшого тиску на російську сторону та забезпечення невідворотності покарання усіх причетних до військових злочинів.

Участь у засіданні взяли рідні політв’язнів, народні депутати України, постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, співробітники міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, керівництво Меджлісу кримськотатарського народу, а також представники неурядових громадських правозахисних організацій.

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу, план блицкрига – захватить Киев через два-три дня – провалился, российская армия отступила от столицы. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter