Головного поліцая Херсонщини його ж співробітники звинуватили у викраденні, тортурах та ув’язненні у секретну в’язницю

Новини
Володимир Ліпандін, 06.09.2022 Фото: mvs.gov.ua

Співробітники «поліції» окупованої Херсонської області звинуватили свого головного поліцая у їхньому викраденні, тортурах та ув’язненні в секретну в’язницю у підвалі. Йдеться про колишнього начальника главку МВС у Черкаській області Володимира Липандіна, якого росіяни поставили керувати загонами так званої поліції в Херсонській області.

Про це повідомляють у соцмережах російські пропагандисти.

«Як випливає із заяви співробітників, 15 листопада група поліцейських місцевого УНК ГУ МВС, включаючи керівних співробітників, та військовослужбовця штурмової групи в/год 13140 проводили операцію з упіймання наркоторговців. Вони прибули до гарячого ключа в селі Стрілкове, де, за оперативною інформацією, знаходився Автомобіль з великою партією наркотиків Там оперативники виявили Мерседес з якоюсь дівчиною, яка представилася Катериною Наркотиків у салоні не виявилося, але у машини були перебиті номери, виникла підозра, що вона у викраденні Катерина відразу попередить, що якщо оперативники зараз же не втечуть з території гарячого ключа у них будуть проблеми – вона подружка Ліпандіна. Поліцейські у відповідь викликали слідчо-оперативну групу для вилучення викраденого авто», – йдеться в повідомленні.

Через 20 хвилин під’їхали два автомобілі з людьми в камуфляжі та зі зброєю, вони поклали оперативників і військовослужбовця на землю, зв’язали скотчем, одягли мішки на голови і вивезли в «невідому будівлю». камуфляжі – бійцями спецпідрозділу ГРІМ. Зустрічав бранців сам Ліпандін та начальник УСБ ГУ МВС Ігор Соболь. «Ліпандін … пояснив, що Катерину чіпати не можна …. При цьому він став висловлювати жорсткі погрози, аж до нашого усунення», – йдеться у заяві поліцейських. Оперативники почали сперечатися, тоді їх силою замкнули в обгорілому підвалі 2 на 2 метри. Там їх протримали 25 годин. У поліцейських відібрали всі гроші, цінні речі, після чого відпустили на волю та оголосили, що їх звільнено. Наразі поліцейські намагаються домогтися порушення справи на Ліпандіна та Соболя. Якщо керівництво ГУ МВС так поводиться зі своїми співробітниками, то за простих мешканців дуже страшно», – пишуть пропагандисти.

Ліпандін під час Революції Гідності наказував затримувати учасників «Євромайдану». Після звільнення він втік до окупованого Криму і з 24 червня 2014 року був оголошений у розшук Службою безпеки України.

До 2014 року він очолював управління МВС у Черкаській області. 23 січня 2014 він віддав наказ затримати учасників «Євромайдану», які зібралися біля облдержадміністрації. За кілька днів з його подачі були затримані автомайданівці.

Наприкінці лютого 2014 року тодішній керівник МВС України Арсен Аваков звільнив Ліпандіна. 24 червня 2014 Служба безпеки України оголосила його в розшук.

Ліпандін втік до окупованого Криму, де оселився у Євпаторії і зареєструвався як індивідуальний підприємець, з основним видом діяльності спортивних клубів. Також Ліпандін зареєстрував підприємство «Дракар», яке займається охороною та проведенням розслідувань. Його дружина Тетяна має дві фірми: одна займається торгівлею м’ясом, інша лікує в медичному центрі «Биоритм».

Детальніше про тих, хто вже приєднався до російських загарбників, допомагає їм роззброювати цивільне населення окупованих міст та проводити фільтраційні заходи — у матеріалі «Поліцаї» на захопленій території півдня України».