Західну групу військ РФ в Україні очолить генерал, який командував наступом на Київ – розвідка Британії

Новини
Російський генерал Євген Нікіфоров Фото: wikipedia.org

Західну групу військ РФ в Україні очолить генерал-лейтенант Євген Нікіфоров, який командував невдалим наступом на Київ. Британська розвідка вказує, що він стане щонайменше четвертим командувачем з’єднання з моменту вторгнення Росії в Україну.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Генерал-лейтенант Євген Нікіфоров, ймовірно, перейме командування Західним угрупуванням військ (ЗГВ) Росії в Україні. Він стане щонайменше четвертим командувачем з’єднання з моменту вторгнення і замінить на цій посаді генерал-полковника Сергєя Кузовлєва, який був призначений лише три місяці тому», – йдеться у поідомленні.

За даними британської розвідки, як начальник штабу російської Східної групи військ (СГВ) протягом перших тижнів вторгнення Нікіфоров брав активну участь у плануванні невдалої спроби Східної групи військ і Повітряно-десантних військ РФ наступати на Київ з північного заходу через Чорнобильську зону.

«Майже напевно, що зараз перед ЗГФ стоїть завдання утримувати правий фланг Росії – територію Луганської області в районі Кремінної та Сватового. Оскільки будь-яка сторона може здійснити спробу наступу в цьому секторі, Нікіфоров відіграє важливу оперативну роль у конфлікті. Триваюча плинність російських старших офіцерів, ймовірно, відображає внутрішні розбіжності в Міністерстві оборони Росії щодо майбутнього ведення війни», – зазначається в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.