На супутникових знімках аеродрому «Енгельс» на видно слідів вибухів, але удар дав результат, бо активність стратегічної авіації РФ знизилась

Супутникові знімки аеродрому стратегічної авіації РФ «Енгельс» у Саратовській області не показують суттєвих пошкоджень після атак 26 та 29 грудня, однак на фото видно, що там стало менше російських бомбардувальників, також спостерігається зменшення їх активності.

Стратегічні бомбардувальники Ту-95МС на аеродромі «Енгельс», 29.12.2022 Фото: Фото: Planet Labs

Знімки опублікував портал The Drive, і на них є інші деталі, на які варто звернути увагу, передає сайт Defense Express.

29 грудня у Росії знову повідомили, що аеродром у місті Енгельс було атаковано. Це третій такий випадок за місяць і другий на цьому тижні.

Знімки супутника не показують пошкоджень летовища, де базується 22-га дивізія важкої бомбардувальної авіації. Ці військові експлуатують ескадрилью бомбардувальників Ту-95МС (за класифікацією НАТО – Bear-H, «Ведмідь») і ескадрилью надзвукових бомбардувальників Ту-160 (за класифікацією НАТО – Blackjack), які окупанти використовують у війні проти України.

«Нові супутникові знімки авіабази Енгельс, розташованої в глибині Росії, від 29 грудня показують, що неодноразові спроби України завдати удару по авіабазі, а також прихід холодних погодних умов, схоже, призвели до значного зниження активності. Присутні лише 11 бомбардувальників, в порівнянні з 26-29 листопада», – вказують у The Drive.

Дослідники відзначили, що нещодавній снігопад є свідченням того, що деякі борти давно не застосовувалися. Вони зазначають, що лише п’ять з дев’яти Ту-95МС розчищені від снігу та припарковані на розчищених перонах і руліжних доріжках. А два бомбардувальники Ту-160 знаходяться під шаром снігу, хоча один з них все ж має ознаки, які могли б свідчити про те, що його розчищали.

«Зменшуючи присутність літаків і встановлюючи нові захисні бар’єри, Росія, схоже, намагається пом’якшити постійну загрозу для своїх бомбардувальників, розміщених на базі», – пише The Drive.

Аеродром стратегічної авіації РФ «Енгельс», 28.11.2022 Фото: Planet Labs

Експерти Defense Express наголошують, що ефект від атак на цей аеродром все ж є: якщо для підготовки попереднього ракетного обстрілу України росіянам знадобилось 11 діб, то для підготовки до обстрілу 29 грудня – уже 13 діб.

«Як бачимо, вдала «бавовна» збільшила необхідний інтервал мінімум на 2 доби, і це дозволило виграти час для збільшення «запасу міцності» нашої енергосистеми – на цей раз обійшлось без аварійних відключень в масштабах країни», – підсумували у Defense Express.

Как сообщалось, Минобороны России заявило, что ночью 26 декабря украинский БПЛА второй раз за месяц атаковал аэродром стратегической авиации «Энгельс» в Саратовской области, где базируются бомбардировщики, которые используются для ракетных атак по территории Украины. Утверждается, что дрон был сбит, однако в результате падения обломков на аэродроме погибли трое военных.

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу, план блицкрига – захватить Киев через два-три дня – провалился, российская армия отступила от столицы. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine